Türkiye’nin İlk Valorant Ligi 14 Şubat’ta Başlıyor. Fikstür Açıklandı.

Ülkemizin ilk Valorant ligi olma özelliğine sahip olan VRL Türkiye:Birlik, 14 Şubat Pazartesi günü itibariyle başlayacak. Lige katılan 8 takımla başlayacak olan ligin ilk aşaması olan normal sezon 4 haftadan oluşuyor. 8 Mart 2022 tarihinde bitecek olan normal sezonun ardından gerçekleştirilecek Playoff maçları sonucunda, ilk aşamanın kazananları belirlenecek.

14 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan ligin Playoff aşaması, aşamaların ödülleri ve tüm ligin ödül planı henüz açıklanmadı. İlk aşamada takımlar VCT 2022: EMEA Challengers Terfi turnuvasına katılacak ve mücadele edecek. Bu aşamada takımlar 2. Aşamayı oluşturan EMEA Challengers turnuvasına yükselebilmek için ter dökecek. Ligde son olarak takımlar 2022 VRL Finalleri için karşı karşıya gelecekler.

VLR Türkiye: Birlik Ligine Katılan takımlar

İlk Valorant liginde mücadele edecek takımlar şu şekilde; Surreal Esports, Fenerbahçe Espor, Thunderbolts Gaming, Galatasaray Espor, Galakticos, Futbolist, Team Lixa, Fire Flux Esports. Ligde maçlar 14 Şubat Pazartesi günü 17:30’da Surreal Esports- Fenerbahçe Espor arasındaki karşılaşmayla başlayacak. Aynı gün bir diğer maç saat 20:00’de  Thunderbolts Gaming ile Galatasaray Espor arasında yapılacak.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla