Türkiye`nin En Başarılı eSpor Takımları

Gelişen espor ile birlikte Türkiye’de de profesyonel takımlar kurulmaya başlandı.

Dünya genelinde gördüğü yoğun ilgiyle birlikte elektronik spor sektörü ciddi bir seviyeye ulaştı. Ciddi ödül havuzları ve önemli pazar oranlarıyla elektronik spor, modern çağın en yeni spor branşlarından birisi haline geldi.

Özellikle gençler tarafından ilgi gösterilen elektronik spor sektöründe, her yaştan profesyonel oyuncu yer alıyor. Durum böyle olunca tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de profesyonel takımlar kurulmaya başlandı. Bu espor takımları spor kulüplerinin alt branşı olarak kurulurken, bazıları da özel oluşum olarak mücadelelerde yer almaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da süratle kanuni alt yapısı oluşturuldu. 2000’li yıllarda, bilgisayar başında özellikle Call of Duty oynayarak başlayan furya, artık bir spor dalı haline dönüştü.

Bilgisayar oyunlarının,  profesyonel oyuncusu olmak, oyunları spor olarak oynamak günümüzde olağan bir durumdur. Bunun için sahip olmanız gereken espor lisansı sayesinde, dünya çapındaki organizasyonlara katılabilirsiniz. En sevdiğiniz bilgisayar oyunlarını spor olarak kabul görülen bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

En Başarılı Türk Espor Takımları

Son yıllarda yoğun ilgi gören ve ciddi bir Pazar haline gelen elektronik spor için bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde turnuva veya ligler düzenleniyor. Profesyonel oyuncuların takımlarıyla mücadele ettikleri bu organizasyonlarda ciddi ödül havuzları söz konusu oluyor. Özellikle uluslararası espor organizasyonlarında Türk espor takımları yakaladıkları başarılar dikkat çekiyor.

DarkPassage Espor Takımı

Dark Passage takımı, Türkiye’nin ilk elektronik spor takımlarından birisidir. 2013 ile 2016 yılları arasında 4 yıl üst üste League of Legends Türkiye şampiyonluğunu kazanmıştır. Ayrıca League of Legends 2014 Dünya Şampiyonası’nda boy göstermiştir.

Eternal Fire Espor Takımı

Eternal Fire, Türkiye’nin en popüler ve en kariyerli CS GO takımı konumunda bulunuyor. 2010’lu yıllarda uluslararası arenada çok sayıdaki CS:GO turnuvasında derece elde etmeyi başarmıştır.

En Başarılı Türk PUBG Mobil Takımları

PUBG Mobile, Türkiye’deki en revaçta Battlegrounds oyunlardan birisidir. Kurulan Türk PUBG Mobile espor takımları ise oldukça önemli başarılara imza atmıştır.

Papara Suppermassive Blaze Espor Takımı

Papara Suppermassive Blaze espor takımı hem League of Legends hem de PUBG Mobile espor organizasyonlarında önemli başarılar elde etmiştir. PUBG Mobile Global Championship 2021’e katılmaya hak kazanmıştır.

S2G Esports

2021 yılında kurulmuş olmasına rağmen PUBG Mobil kadrosuyla ciddi başarılara imza atmıştır. Hem resmi hem de özel PUBG Mobil turnuvalarında önemli dereceler elde etmiştir. Aynı zamanda PMGC 2021’e katılmaya hak kazanan, en başarılı elektronik spor takımı oldu.

1907 Fenerbahçe Espor Takımı

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından kurulan 1907 Fenerbahçe hem PUBG hem de PUBG Mobile takımında önemli başarılara imza atmıştır. Uluslararası organizasyonlarda dereceye girmeyi başaran ve organizasyonların müdavimlerinden olmuştur. FB başkanı Ali Koç tarafından da önemli destek sağlanan takım, elektronik sporların önemli isimlerini kadrosunda barındırıyor. Son olarak PUBG Mobil takımıyla PMGC 2021’de yer almaya hak kazandı.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla