Temsilcimiz Cned’i bulunduran Acend Valorant Takımı Detayları

Acend valorant kadrosunda yer verdiği Türk espor oyuncusuyla, diğer Avrupa takımlarına göre Türkiye’de daha fazla hayran kitlesine sahiptir. Avrupa’nın öne çıkan profesyonel elektronik spor oyuncularından oluşan kadroya sahip Acend Valorant başta olmak üzere farklı oyunlarda yer alıyor.

Avrupa’da ve dünya genelinde düzenlenen profesyonel düzeydeki Valorant turnuvalarının tamamında yer aldı. Acend, katıldığı bu turnuvaların her birinde dereceye girmeyi başardı. Hatta bazılarında liderliği alma gibi oldukça yüksek bir performans ortaya koydu.

Bu nedenle çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyada tanınan elektronik spor takımlarından birisi haline geldi. Hatta her bir oyuncusu da kişisel kariyerleri açısından önemli bir izlenim yaratmış oldu.

Acend Ne Zaman Kuruldu?

Acend elektronik spor takımı, Avrupa merkezli bir takımdır. 2021’in Mart ayında Avrupa Valorant dünyasında mücadele etmek üzere kuruldu. Acend’ in kurucusu ise Benjamin Rolle’dir. Rolle, elektronik spor sektöründe geçirdiği başarılarla dolu 2 yıllık sürenin sonunda Acend’in kurmaya karar verdi.

Bunun üzerine 2021’in başında ilk temellerini attı ve Mart ayı itibariyle de resmi kuruluşunu duyurdu. Halo ve Rainbow Six takımları bulunuyor olsa da esas noktasını Valorant oluşturuyor. Bu yüzden Acend Valorant takımı ciddi bir popülerliğe sahip.

Acend Valorant Takımı Kadrosu

 Valorant tutkunlarının en fazla tanıdığı ve aşina olduğu espor kulüplerinden birisi de Acend oldu. Takımın Valorant turnuvalarında yakaladığı başarıları kadar, Türkiye’deki hayranları için bir diğer önemli faktör daha bulunuyor. O faktörde Valorant kadrosunda bir Türk epsorcuya yer veriyor olmasıdır. Acend Valorant takımı kadrosunda;

  • Santeri Sassi “BoneCold”,
  • Aleksander Zygmunt “zeek”,
  • Mehmet Yağız İpek “cNed”,
  • Vladyslav Shvets “Kiles”,
  • Patryk Kopcznski “starxo”,

Bulunuyor. Ayrıca takımın koçluğunu Laurynas Kisielius “Nbs” yapıyor. Takımın analistçisi ise Milan de Meij’dir. Acend’in Avrupa Valorant sektöründeki en güçlü rakibiyse Team Liquid olarak görülüyor.

Avrupa genelinde çok büyük bir popülerlik yakalayan ve önemli sponsorlara sahip olan bir e-spor takımıdır. Avrupa’daki hayran kitlesine yönelik olarak hazırladığı Acend formaları, hoodileri ve tişörtleri ile de oldukça zengin ürün çeşitliliğinde satışlar gerçekleştirmektedir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla