League of Legends European Championship Yeniden Fiziksel Arenada

Salgın sürecinin en büyük etkilerinden biri, fiziksel olarak her alanda organizasyonların yapılmama kararının alınmasıydı. Organizasyonların fiziksel olarak gerçekleştirilmesinin, salgının yayılma sürecine olumsuz etkisi nedeniyle, LEC organizasyonları da durmuştu. Sporcuların ve yanı sıra izleyicilerin risk altına girmemesi, salgının yayılmasını engellemek, yasal kısıtlamalar, fiziksel olarak organizasyonların durdurulmasını zorunlu hale getirmişti.

Bir yandan salgının niteliği değişip sürerken, diğer yandan yeniden normale dönme çalışmaları her alanda sürüyor. Bu çerçevede alınan karar doğrultusunda, League of Legends European Championship ya da kısa adıyla LEC, fiziksel olarak stüdyolara dönme kararı aldıklarını duyurdu. Karar henüz sosyal medya üzerinden duyurulmuş olsa da, espor takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

LEC’ten Yapılan Açıklama

Yapılan açıklamaya göre LEC karşılaşmaları artık kısmi olarak fiziksel şekilde yapılacak. Salgının dünya üzerindeki etkilerinin izleneceği ve buna göre yeni kararlarla tamamen normale dönüleceği hakkında bilgiler geliyor. League of Legends European Championship espor takipçileri için diğer organizasyonlarında n çok daha faklı bir konuma sahip. Espor takipçilerinin yaşanan mücadeleleri fiziksel olarak izleme beklentisi artık bir özleme dönüşmüştü. Bugün yapılan açıklamayla bu özlem nihayet bir son verileceği de duyurulmuş oldu. Tamamen normale dönülememiş olsa da, takipçilerin beklentilerine karşılık verilmeye çalışılması, takipçiler arasında ciddi bir heyecan dalgasının oluşmasına sebep oldu. Duyuru büyük ilgi gördü.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla