Kaan Kural Espor Sunuculuğunu Bıraktı

Kaan Kural yaptığı açıklamayla espor sektöründeki sunuculuk görevinden ayrıldığını açıkladı.

90’lı yıllardan beri spor camiasının önemli isimleri arasında yer alan Kaan Kural, özellikle basketbol bilgisiyle dikkat çekiyordu. Çok iyi bir basketbol bilgisine sahip olmasıyla 2000’li yıllar boyunca Türkiye basketbol ligi, Avrupa maçlarının yanı sıra NBA maçlarını sunuyor ve yorumluyordu. Basketbolun yanı sıra dijital oyunlara da çok ilgili olduğu bilinen Kaan Kural, bir esporcu olduğunu da açıklamıştı. Çok uzun süredir de espor organizasyonlarında sunuculuk yapıyordu. Kaan Kural yaptığı açıklamayla espor sektöründeki sunuculuk görevinden ayrıldığını açıkladı.

League of Legends Espor Turnuvalarını Sunuyordu

Kaan Kural, çok sıkı bir League of Legends hayranı olduğunu açıklamıştı. Büyük bir tutkuyla bağlı olduğu LoL için 2015 yılından beri de hem ulusal hem de uluslararası turnuvaların sunuculuğunu yapıyordu. Kural, 2015 yılında başladığı LoL Şampiyonluk Ligi sunuculuğu görevini sona erdirdi. League of Legends için Şampiyonluk Ligi 2022 duyurusunun ardından Kural açıklama yaparak, artık sunuculuk pozisyonunda yer almayacağını açıkladı.

Kaan Kural, resmi Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla espor vedasını açıkladı. Kural, yaptığı açıklamada espor ekibine teşekkürlerini iletirken “2015’den beribüyük keyifle anlattığım League of Legends maçlarından artık ayrılıyorum” açıklamasını gerçekleştirdi. Kural, bu süreçte kendisine destek olan tüm espor hayranlarına da ayrıca teşekkür etmeyi unutmadı. Vedasıyla birlikte Twitter’den bir açıklama daha yaparak, LoL Yaz Mevsimi 2018 7.hafta 1.gün maçından bir enstantanesini paylaştı.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla