40 Twitch Yayıncısı Göz Altına Alındı

Twitch isimli yayın platformunda haksız kazanç elde edildiği iddaa edilen 44 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Geçtiğimiz aylarda bilindiği üzere “twitch bit scam” haberleri gündeme gelmişti. Bit scam olayı kısaca; para aklamak isteyen kişiler twitch platformunda yayıncıyla anlaşıyor, anlaştığı yayıncıya çalıntı kredi kartı ile twitch para birimi olan “bit” göndermesi işlemiydi. İlgili haber neticesinde bazı kişilerin bit scam olayına karıştığı iddaaları vardı. İlk günlerden beri yürütülen dava bugün sonuçlandığı öğrenildi.

Twitch isimli yayın platformunda haksız kazanç elde edildiği iddaa edilen 44 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Şuana kadar 11 ilde operasyon yapılıp toplam 40 kişinin gözaltına alındığı biliniyor.

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şubesindeki ekipler, “Twitch” isimli platformda yayın yapan kullanıcılara, kimliği bilinmeyen şahıslarca başkalarına ait kart bilgileri kullanılarak satın alınan  Twitch bit gönderildiğini tespit etti.

Kaynak: Trthaber

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla