2022 LoL Dünya Şampiyonası Nerede Yapılacak Belli Oldu

Merakla beklenen Riot Games 2022 LoL Dünya Şampiyonası finallerinin yapılacak ülke belli oldu. Riot Games, şampiyonayı daha önceki yıllardan farklı olarak tek bir ülke yerine birden fazla ülkede gerçekleştirecek. Organizasyon için Amerika kıtası seçildi.

2022 League of Legends Şampiyonası Şehirleri Belli Oldu

Riot Games Lol 2022 Dünya Şampiyonası etkinliklerinin her kademesini farklı bir Amerika kıtası ülkesinde yapmayı hedefliyor. Buna göre 2022 LoL Dünya Şampiyonası’nda;

  • Ön eleme maçları Meksika’nın “Mexico City” şehrinde,
  • Grup ve çeyrek final turları ABD’nin “New York” şehrinde,
  • Yarı final maçları Kanada’nın “Toronto” şehrinde,
  • Final maçları ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki “San Francisco” şehrinde,

Gerçekleştirilecek. Ön eleme ve yarı final maçlarını kapsayan programa dahil edilen Kanada ve Meksika ise LoL Dünya Şampiyonası’nda ilk defa ev sahipliği yapacak.

2021’ de Şampiyon Edward Gaming

5 Ekim 2021’de başlayan ve Çin’de düzenlenen Riot GAMES 2021 Dünya Şampiyonası rekorlara imza atarak sona ermişti. Büyük mücadelelere sahne olan ve izlenme rekorlarının kırıldığı Riot Games 2021 LoL Dünya Şampiyonası’nda şampiyon finalde “DAMWON Gaming” takımını yenen Edward Gaming oldu.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda iyimser olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Daha Fazla